Motociclistul de 46 de ani, rănit grav pe DN17 în Pasul Mestecăniș, a decedat la spital.

X Simona
2 Min Read

Ultima oră: Incident tragic pe DN17 în Pasul Mestecăniș

Într-un tragic accident petrecut pe DN17, un motociclist în vârstă de 46 de ani a suferit răni grave în urma unei coliziuni cu o mașină. Conform informațiilor comunicate de purtătorul de cuvânt al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Suceava, Dan Teodorovici, bărbatul a intrat în stop cardio-respirator în timpul transportului la spital. Eforturile echipajului medical de a-l resuscita timp de aproximativ o oră nu au fost suficiente, iar decesul acestuia a fost declarat ulterior.

Pelerinaj la Basilica Minor de Cacica

Vicepreședintele Consiliului Județean, Nicolae Robu, a fost prezent la sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului de la Basilica Minor din Cacica, aducând un omagiu tradițional acestei importante sărbători religioase. Prezența sa a fost evidențiată de implicarea în comunitate și de dorința de a susține valorile spirituale și culturale locale.

Accidente rutiere recente

O altă veste tristă a venit din zona Clit, unde cinci persoane au fost rănite în urma unui accident rutier. Detaliile incidentului sunt încă în investigare, iar autoritățile încurajează prudența pe drumurile publice. De asemenea, un alt motociclist a fost grav rănit în urma unei coliziuni cu un autoturism, fiind necesară intervenția rapidă a serviciilor de ambulanță.

Președintele Șoldan, activ în comunitate

Președintele Comunei Moldovița, Șoldan, nu a venit cu mâna goală la Zilele Comunei, anunțând locuitorii că lucrările de modernizare pe drumul DJ 176 Moldovița-Vama vor începe săptămâna viitoare. Acest anunț a adus bucurie comunității, care a așteptat cu nerăbdare îmbunătățirile necesare pentru infrastructura locală.

Share This Article